logo
78 rocznica wybuchu II wojny światowej.

78 rocznica wybuchu II wojny światowej.

1 września delegacja młodzieży z naszej szkoły udała się do Kostrzyna na obchody 78 rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Uroczystość przebiegająca na Rynku rozpoczęła się odsłuchaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Szymon Matysek, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę, jak ważny jest dla nas patriotyzm i pamięć o wydarzeniach historycznych naszego kraju. Kustosz regionalnej historii Pan Kazimierz Matysek przedstawił tragiczne wrześniowe wydarzenia 1939 roku dziejące się w okolicach Kostrzyna.

Minutą ciszy oddaliśmy hołd zamordowanym mieszkańcom Kostrzyna i jego okolic jak również poległym żołnierzom walczącym w tym czasie na froncie. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem ku czci pomordowanych, oddaliśmy się chwili zadumy i refleksji przy brzmieniach przepięknej pieśni patriotycznej - Roty.

 

 
kreacja i programowanie
PCKompleks ITArts
strona glowna