logo
LOKALNY ROLNIK

Nazywam się Magdalena Gosk i od 8  lat jestem mieszkanką Siekierek Wielkich. Jednocześnie jestem pasjonatką zdrowego odżywania. Od lat korzystam z możliwości jakie daje mieszkanie na wsi, w tym możliwości dostępu do produktów od rolników. Uważam jednak, że możemy korzystać z lokalnych wyrobów w dużo większym zakresie. Taką możliwość daje nowa inicjatywa LOLALNY ROLNIK stworzona przez ludzi z pasją zdrowego odżywiania i finansowana m.in. ze środków Unii Europejskiej.

Lokalny Rolnik (www.lokalnyrolnik.pl) to rodzaj wirtualnego targowiska ze zdrową żywnością, na którym każdy może kupić ekologiczne produkty pochodzące od lokalnych dostawców. Mechanizm działania takiej grupy jest bardzo prosty: entuzjaści zdrowego, lokalnego jedzenia zapraszają do swojej grupy znajomych, rodzinę w ten sposób tworząc mikrospołeczność, która kupuje żywność bez ulepszaczy i konserwantów bezpośrednio od naszych rodzimych, lokalnych rolników. Obecnie Lokalny Rolnik poszukuje aktywnych, pozytywnie zakręconych osób, szczególnie mam, które chciałby zaprosić do grona swoich koordynatorów.
Inspirację do założenia Lokalnego Rolnika podyktowało samo życie. Córka twórców platformy LokalnyRolnik.pl – Sylwii Sławińskiej i Andreja Modica – cierpi na autyzm. Dzieci dotknięte tego typu zaburzeniami rozwojowymi muszą stosować specjalną dietę. Zarja ma silną alergię na konserwanty, w związku z czym produkty z komercyjnej sieci sklepów i lokalnych bazarów nie wchodziły w grę. Rodzice dziewczynki wzięli sprawę w swoje ręce, stworzyli przedsięwzięcie, które kładzie szczególny nacisk na jakość produktów, znajomość pochodzenia żywności oraz sposobu jej wytwarzania, a jednocześnie diametralnie skraca łańcuch dystrybucji oraz pośredników w sprzedaży.

Już niebawem w Siekierkach będzie dostęp do zakupów prosto od lokalnych rolników, smacznych zdrowych nieskażonych nadmiarem chemii.

Zapraszam Was i waszych sąsiadów przyłączcie się do niej, to proste wystarczy kliknąć w link:https://lokalnyrolnik.pl/siekieracy i jak już będziecie na stronie klikacie "dołącz do grupy". Pod tym adresem będę również wyświetlać aktualności. Jeśli macie pytania oczywiście z chęcią odpowiem.

Inicjatywa LokalnyRolnik bardzo prężnie działa w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i od dwóch tygodni w Krakowie!

http://www.zssiekierki.pl/public/files2/Files/lr_ulotka_poznan.pdf

 
kreacja i programowanie
PCKompleks ITArts
strona glowna