logo
Święto Niepodległości 11 listopada

Dnia 13.11.2017 roku w Szkole Podstawowej im. Pauliny i Augusta Wilkońskich odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość odbyła się w nastroju nostalgicznym, z pamięcią o zmarłych i wspomnieniem Święta 1 listopada. Zapalone znicze, które stanowiły część dekoracji, przypominały o poległych w imię dobra narodu.


Patriotyczne wiersze deklamowali uczniowie klasy piątej. Chór stanowili najstarsi uczniowie, trzeciogimnazjaliści. Później  dołączyli do nich uczniowie klas czwartych, którzy przełamali jesienną aurę apelu, radośnie odśpiewując polską pieśń wojskową „Przybyli ułani pod okienko”.

Przypomniano również sylwetki patronów naszej Szkoły. Przedstawienie zapoznawania się Pauliny i Augusta Wilkońskich poprzedziło odśpiewanie hymnu szkoły.

 
kreacja i programowanie
PCKompleks ITArts
strona glowna