logo
Archiwum wydarzeń
06.08.2015
Zakończenie roku szkolnego
     26 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016 witając radośnie niecierpliwie wyczekiwane wakacje. Wiadomo przecież, że wszystko dobre, co się dobrze kończy. 
11.07.2015
Pożegnanie Absolwentów
     W dniu 25 czerwca odbyła się uroczystość Pożegnania Absolwentów. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Dyrektor, która porównała dotychczasowe doświadczenia edukacyjne uczniów do nauki pływania. 
05.08.2015
U progu lata
     Wraz z nadejściem lata wszyscy chcemy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Uczniowie naszej szkoły również preferują spędzanie czasu na łonie natury, dlatego Samorząd Szkolny postanowił zorganizować piknik w plenerze. 
05.08.2015
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników
     Wszyscy uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Siekierkach Wielkich zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. 
05.08.2015
Ciekawe zajęcia dla gimnazjalistów
     Uczniowie klasy II gimnazjum odwiedzili poznańską Palmiarnie i Muzeum Narodowe. W palmiarni poznaliśmy roślinność klimatu tropikalnego, subtropikalnego, umiarkowanego, oraz roślinność wodną i świat sawanny. 
25.07.2015
Ścieżką do Arkadego Fidlera
     Uczniowie klasy IV odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej – Jeziory w Wielkopolskim Parku Narodowym, który tak zauroczył młodego Arkadego Fidlera. Zwiedzanie muzeum rozpoczęliśmy od obejrzenia ekspozycji poświęconych parkom narodowym w Polsce. 
11.07.2015
Festyn Rodzinny
W kończy nadszedł ten długo oczekiwany dzień. Wszyscy tak mocno trzymali kciuki, że nawet kapryśna czerwcowa pogoda nie mogła zawieść. O godzinie 13 nastąpił punkt „0” – pierwszy FESTYN RODZINNY został przez panie Dyrektor i Przewodniczącą Rady Rodziców otwarty. 
26.06.2015
Państwowa Straż Pożarna w szkole
     W dniu 19 czerwca naszą szkołę odwiedzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 
26.06.2015
3-dniowa wycieczka na Warmię
     Pod koniec maja uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę edukacyjną szlakiem Mikołaja Kopernika i krzyżackich zamków obronnych.                                                                                                                
23.06.2015
Klasa II gimnazjum w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa Skoda Autolab
     Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w   dwugodzinnych, pięciomodułowych warsztatach  z zakresu edukacji bezpieczeństwa w ruchu drogowym. „Bezpieczeństwo na drodze.” Dzięki interaktywnym eksponatom dostępnym w Centrum, uczniowie mieli okazję metodą doświadczeń dowiedzieć się jak być bezpiecznym na drodze. Lekcja została stworzona zgodnie z obowiązującą podstawą programową, a jej program został dostosowany do wieku uczestników.
23.06.2015
Uczennice klasy II gimnazjum w Muzeum Archidiecezjalnym
     18 czerwca miała miejsce  ,,babska” wyprawa do Poznania. Naszym celem był Ostrów Tumski, a konkretnie mieszczące się tam muzeum. Spacer uliczkami, wspólne zdjęcia na Moście Jordana i sama atmosfera zajęć przeniosły nas na chwilę w wiek XIX.
23.06.2015
Uczniowie klasy I posadzili swoje drzewo
     Czas płynie, jeszcze wczoraj raczkowaliśmy, dziś kończymy klasę I. Jak w piosence....
16.06.2015
I Gminny Konkurs Recytatorski
     11 czerwca w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej pt."Brzechwa,Tuwim, Chotomska dzieciom".

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z naszej gminy, łącznie przybyły 24 osoby wraz z opiekunami. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i dostarczyli oglądającym ich występy wielu wrażeń.  

15.06.2015
Prezentacja projektu gimnazjalnego
     W dniu 11 czerwca klasa III gimnazjum zaprezentowała projekt gimnazjalny „Wulkany – gniew bogów?”.  Na wstępie prowadzący prezentację Patryk uchylił rąbka tajemnicy, jak doszło do tego karkołomnego pomysłu, aby zrealizować projekt stosując nauki ścisłe oraz dlaczego postawione w tytule pytanie było tylko zabiegiem retorycznym. 
18.06.2015
Kindertag mit Deutsch-Wagen-Tour
     To był niepowtarzalny Dzień Dziecka ( Kindertag) w naszej szkole. Tego dnia odwiedził nas ponownie Deutsch- Wagen -Tour, a wraz z nim przemiła Pani Justyna –lektorka języka niemieckiego.  W ciekawych warsztatach językowych wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej- przyszli gimnazjaliści jak i ich starsi koledzy z I i II gimnazjum. 
14.06.2015
Wycieczka do Dziekanowic
     Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach jest częścią Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, które odwiedziliśmy podczas wycieczki.

Dzieci były zainteresowane wnętrzem chat oraz zagrodami, z uwagą słuchały tego, o czym mówiła pani przewodnik. Powstało również wiele pamiątkowych zdjęć.

31.05.2015
Wycieczka do Złotoryi
     W dniach 29-31 maja klasa III G wyruszyła na karkołomną wycieczkę środkami transportu publicznego do krainy wygasłych wulkanów oraz kolebki polskiego złota. 
31.05.2015
Wycieczka na piracką wyspę
     26 maja dzieci z zerówek wybrały się na „Piracką wyspę” w Kościanie. Po przyjeździe na miejsce zostały przywitane przez Pirata. Piraci ubrali dzieci w kamizelki asekuracyjne i posadzili na tratwie, z której rozpoczęła się podróż ku poszukiwaniu zaginionego skarbu.

31.05.2015
Dzień Matki w zerówce
     Z okazji dnia mamy 25 maja w zerówce odbyły się super zajęcia metodą Weroniki Sherborne.

29.05.2015
Wycieczka do Powidza do 33 Jednostki Lotnictwa Transportowego
     Baza w Powidzu to największe w Polsce czynne lotnisko wojskowe. Miejsce stacjonowania transportowców C-130 Hercules. Jedno z nielicznych lotnisk w Europie, na którym mogą lądować promy kosmiczne. Odbywają się tu sojusznicze szkolenia w ramach współpracy sił powietrznych polskich i amerykańskich, znane jako Air Force Detachment. 
29.05.2015
Dzień Matki
     Matka, mama, mamusia – ta jedna na całym świecie, ukochana i wyjątkowa. To Ona nosiła nas pod sercem przez dziewięć miesięcy. To Ona wstawała w nocy, gdy tylko usłyszała nasz płacz lub też wcale nie kładła się spać by czuwać nad swoim dzieckiem. To Ona nas karmiła, pielęgnowała, wychowywała. 
17.05.2015
Spotkanie z ogrodnikiem
     Zerówka w ramach projektu „Akademia zdrowego przedszkolaka” miała zajęcia z ogrodnikiem. Na spotkanie zaprosiła nas pani Karolina – mama Magdy z naszej grupy. 
17.05.2015
Spotkanie z pszczelarzem
     W środę 6 maja uczniowie oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych oraz klasy drugiej mieli okazję spotkać się z mistrzem pszczelarstwa.  
05.05.2015
Nie pal przy mnie proszę

     Klasa Ia zakończyła udział w projekcie, którego głównym celem było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności skutecznego radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy... 

 

30.04.2015
Warsztaty kwiatowe
     W poniedziałek 27 kwietnia klasa zerówki zamieniała się w pachnącą kwiaciarnię. Podczas zająć z panią Moniką omówiliśmy zasady dbania o kwiaty. Każde dziecko miało możliwość ułożenia bukietu z kwiatów tj.: jaskrów, goździków i róż. 
30.04.2015
Mały medyk
     Mały medyk – podczas kolejnego spotkanie nauczyliśmy się jak należy postępować przypadku porażenia prądem. Już wiemy, że należy:
27.04.2015
Finał Zostań Gwiazdą
     Donośne oklaski … ba owacje i to na stojąco winny trafić do Pauliny z klasy VI i Zosi z klasy IV, ale oczywiste jest, że gromkie brawa należą się naszym wszystkim wspaniałym wokalistkom za znakomite występy podczas finału konkursu „Zostań Gwiazdą”.

 

27.04.2015
Egzamin gimnazjalny
     W dniach 21-23 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego, który otwiera im drogę do dalszej edukacji.
27.04.2015
Edukacja dla bezpieczeństwa
     Uczniowie III klasy gimnazjum ćwiczyli na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa udzielanie pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń i zranień. 
19.04.2015
Sprawdzian Trzecioklasisty
     17.04.2015r. uczniowie klasy III SP przystąpili do pierwszego w swojej karierze edukacyjnej Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty.
05.05.2015
Sprawdzian szóstoklasisty
     Dnia 1 kwietnia Roku Pańskiego 2015 odbył się sprawdzian szóstoklasisty, z którym zmierzyło się 24 śmiałków. Ten dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci podopiecznych naszej szkoły. 
28.04.2015
Zajęcia edukacyjne w Palmiarni i Muzeum Archeologicznym
     Uczniowie klasy I i III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach z biologii i geografii poza murami naszej szkoły. 
19.04.2015
Wycieczka do Wrocławia
     16.04.2015r. uczniowie klasy II i III SP pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem naszej podróży był spacer po centrum Wrocławia w poszukiwaniu krasnali. Szukając krasnali zwiedziliśmy Ostrów Tumski, gotycki ratusz, kamienice „Jaś i Małgosia” oraz Plac Solny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową „Krasnoludkową Mapę”. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała legendy związane z Wrocławiem. Był również czas na zakup pamiątek.
18.04.2015
Biegi przełajowe

     15 kwietnia 2015r. na terenie poznańskiej Malty odbyły się POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Biegi te były połączone z MEMORIAŁEM BRONISŁAWA SZWARCA - 2015 oraz z POZNAŃSKIMI IGRZYSKAMI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. 

 

16.04.2015
Zostań Gwiazdą 2015
     Minął rok!!! Tak, to już całe 12 miesięcy zatoczyło koło i znów nastał ten wyjątkowy, rozśpiewany czas... kolejna edycja gminnego konkursu „Zostań Gwiazdą”. W dniu 09 kwietnia w samo południe nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że talentu im zdecydowanie nie brak. Czwartek był dniem, w którym odbyły się eliminacje szkolne tegoż jakże wyjątkowego konkursu. Emocji było co niemiara!!! 
15.04.2015
Sukces naszej gimnazjalistki
    W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim Iga Zwalińska uczennica klasy II gimnazjum zdobyła II miejsce w grupie ponad 90 gimnazjalistów w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” organizowanym jest pod patronatem ODN w Poznaniu i Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa  UAM. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni. 
31.03.2015
Mazurki jak biżuteria
     Święta już za pasem, uczniowie klasy Ia włączyli się w przygotowania - zasialiśmy rzeżuchę oraz upiekliśmy mazurki do wielkanocnego koszyczka. 
31.03.2015
Pani Zima i bajki
     Dzieci uwielbiają bajki,  najbardziej te, które mogą oglądać. W naszej szkole uczniowie od najmłodszych lat uczestniczą w życiu kulturalnym. W związku z przypadającym na 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru uczniowie klasy Ia wystawili przedstawienie dla swoich młodszych kolegów z zerówki. 
31.03.2015
Czekając na święta
     Zbliża się Wielkanoc, klasa Ia rozpoczęła do niej  przygotowania w sposób raczej nietypowy.

Coraz częściej na kartkach świątecznych obok Zmartwychwstałego Chrystusa pojawiają się zające, kurczaki, kaczuszki i gąski będące symbolem nowego życia, na widok których robi się większości z nas cieplej na sercu.

29.03.2015
Czekając na święta
     26 marca zerówki wybrały się na warsztaty do przystani biskupińskiej. Gdy zajechaliśmy przy drzwiach czekały już na nas zajączki, które przywitały nas bardzo serdecznie i zaprosiły do wspólnej zabawy.
29.03.2015
Mały medyk
     Podczas spotkania z cyklu „Mały medyk” uczyliśmy się masażu serca na fantomie.
26.03.2015
Dzień wrażliwości
     21 marca to nie tylko data  związana z początkiem wiosny, to również dzień motyla, inaczej dzień wrażliwości – przeobrażania się z kokonu w pięknego motyla.

26.03.2015
Światowy Dzień Wody
     Czy można sobie wyobrazić jeden dzień bez wody? Większość krajów na świecie cierpi na jej deficyt, Polska na tym tle nie wypada dobrze - jest jednym z najuboższych w Europie krajów w wodę, a jej zużycie stale rośnie. Średnio, w Europie na jednego człowieka przypada rocznie 5100 m³ życiodajnego płynu, natomiast w Polsce tylko 1700 m³. Obecnie na świecie więcej osób posiada telefon komórkowy niż dostęp do toalety.

12.03.2015
WIELKODUCHY w Siekierkach
     W naszej szkole zaczął działać Szkolny Klub Wielkoucha. Uczniowie wspólnie z opiekunami wypracują formę wsparcia instytucji społecznych czy całej społeczności. Szkolny Klub Wielkoducha zaangażuje się również w zbiórkę żywności. 
12.03.2015
Podsumowanie akcji "Ołówek dla Afryki"
     Dzięki otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi, dzieci w najbiedniejszych krajach będą mogły chodzić do szkoły, zdobywać wiedzę, polepszyć w przyszłości swój byt i spełnić swoje marzenia. Za wspaniały dar serca dziękujemy. 
12.03.2015
Rekolekcje wielkopostne
     „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelie, abyście wierząc mieli życie wieczne”

Rekolekcje to czas umocnienia i odnowienia przyjaźni z drugim człowiekiem, a przede wszystkim z Bogiem. Jest to czas modlitwy i pracy nad sobą.  Trzydniowe skupienie pozwala nam zastanowić się nad swoim postępowaniem. Dokonać wyborów.

01.03.2015
Warsztaty plastyczne z rodzicami
     Realizując program Akademii Zdrowego Przedszkolaka dzieci zapoznały się z recyklingiem.

01.03.2015
Spotkanie z cyklu "Mały Medyk"
     Dzięki wskazówkom Pani Ratownik Kasi dzieci potrafią założyć  opatrunek przy skaleczeniach, jak również  zabezpieczyć nogę lub rękę przy złamaniach. 
01.03.2015
Warsztaty fotograficzne dla zerówki
     W czasie zajęć prowadzonych przez panią Urszulę Rodak dzieci zapoznały się z podstawami fotografii. 
17.02.2015
Bezpieczna zima
     Ferie już za pasem, dbając o bezpieczeństwo uczniowie klasy Ia uczestniczyli w projekcie "Bezpieczny w szkole i poza nią".

 

12.02.2015
Koncert Życzeń dla Babci i Dziadka
     Tyle nieskrępowanej radości, werwy oraz niespożytej energii dawno nie widziały ściany i okna sali gimnastycznej naszej szkoły. Scena udekorowana żywymi kwiatami czeka na swoich wykonawców. Za ukwieconą papierowymi ozdobami kurtyną niecierpliwie przedeptują przedszkolaki, pierwszoklasiści i gimnazjaliści. W zastygłych pozach, złaknione ludzkiego głosu, stoją wysmukłe mikrofony… Pan Jarek za konsoletą…
12.02.2015
W poszukiwaniu zimy

Zima, zima, pada, pada śnieg…

Sanki dzwonią dzwoneczkami…”

 

11.02.2015
Walentynkowe serca dla hospicjum
     Serce symbolizuje - miłość, miłość Boga, dobroć, uczucie, szczerość, niewinność, miłosierdzie, współczucie, oddanie, szczodrość, przyjaźń, zgodę, charakter, życie duchowe, zrozumienie, mądrość...

11.02.2015
Międzynarodowy Dzień Pizzy
     Pizza - przypuszcza się, że potrawę w stylu pizzy podawali już starożytni Grecy. Pierwsza współczesna pizza powstala prawdopodobnie w 1889 r. Dzisiaj jest podstawą kuchni włoskiej i szeroko rozpowszechniona na całym świecie, do tego stopnia, że doczekała się swego święta.
05.02.2015
Konkurs na najpiękniejszy zeszyt w klasach I-szych
     Zakończylismy konkurs na najpiękniejszy zeszyt w klasach I-ych. Wyróżnienia oraz nagrody otrzymali:

 

26.01.2015
V Międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek
     Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?


11.01.2015
„Wigilia – wieczór magiczny – czas przebaczania i życzeń rozlicznych”
     Wieczorem 18 grudnia 2014r , tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w holu szkoły, przy choince i odświętnie udekorowanych stołach pełnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców, odbyło się kolejne spotkanie integracyjne. 
05.01.2015
Życzenia dla Natalki

     Przedszkolaki z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku postanowiły zrobić niespodziankę ciężko chorej koleżance ze Środy...

27.12.2014
Kiermasz Świąteczny
     W sobotnie, nie całkiem zimowe, grudniowe popołudnie, oczekując z niecierpliwością zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, cała społeczność szkolna – pani Dyrektor, uczniowie, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły, a także licznie przybyli goście – pan burmistrz Szymon Matysek, mieszkańcy Siekierek, dziadkowie oraz absolwenci szkoły spotkali się na wpisanym już w tradycję szkoły corocznym Kiermaszu Świątecznym.
11.01.2015
Wielkie przygotowania do kiermaszu
     11 grudnia 2014r. ponownie spotkali się uczniowie, rodzice i wychowawca klasy III. Tym razem wspólnie przygotowywaliśmy pierniki i ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy. 
27.12.2014
Piernikowe motyle dla hospicjum
     17 grudnia grupa wolontariuszy wraz z opiekunami odwiedziła hospicjum Palium, uczennice przekazały na ręce Pani Barbary Grochal motylowe pierniki oraz  Eko-Anioły.

04.01.2015
Mikołajkowa Promocja Zdrowia
     Tradycyjnie, jak co roku, w przeddzień Mikołajek odbyła się Mikołajkowa Promocja Zdrowia. Wesołą część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum i klasy IV szkoły podstawowej. 
08.12.2014
Warsztaty bożonarodzeniowe w Biskupinie
     3 grudnia dzieci z oddzialow przedszkolnych i klasy 2 braly udzial w warsztatach bożonarodzeniowych w Biskupinie. Po wspólnym śpiewaniu kolęd, w towarzystwie ''skrzatów'' uczyły się wypiekać pierniki, które później pięknie dekorowały.
27.12.2014
Andrzejki na świeżym powietrzu
     30 listopada, w andrzejkowe, mroźne popołudnie, na miejscowym skwerze spotkali się rodzice, uczniowie i wychowawca klasy III SP.
02.12.2014
Andrzejki
     W dawnych czasach wierzono, że w wigilię św.Andrzeja 29 listopada duchy przodków podobnie jak w noc świętojańską wracają na ziemię i odsłaniają tajemnice przyszłości.

27.12.2014
Rozweselamy jesień
     Z inicjatywy Samorządu Szkolnego, podobnie jak w zeszłym roku ROZWESELALIŚMY JESIEŃ.

01.12.2014
Światowy Dzień Misia w klasie I
     25 listopada klasa Ia obchodziła Światowy Dzień Misia.

01.12.2014
Święto Pluszowego Misia
     W dniu 25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji  dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, których przedstawili kolegom i koleżankom z grupy. 
01.12.2014
Dni Małego Naukowca
     Dzieci z klasy Ia zamienily się w Małych Naukowców!!!!!
Zajęcia poprzedzone były prezentacją multimedialną dotyczącą sposobów oszczędzania wody oraz ciekawostkami, ile wody potrzebują do życia ludzie, rośliny i zwierzeta. 
01.12.2014
Baśnie z czterech stron świata
     W dniu 18 listopada uczniowie klasy Ia, III oraz dwóch zerówek wraz z wychowawcami i opiekunami  wybrali  się do Poznania.
01.12.2014
Podróż do krainy pełnej zdrowia
     Zakończono realizację akcji „Podróż do krainy pełnej zdrowia”, w czasie której dzieci z zerówki miały okazje tworzyć piramidę zdrowego żywienia oraz poznać wartościowe zasady zdrowego odżywiania. 
21.11.2014
Konkurs historyczny „RZECZPOSPOLITA I EUROPA W XVII WIEKU”

     Uczniowie klasy szóstej zmierzyli się z XVII wiekiem

Pięcioro uczniów klasy szóstej zostało nagrodzonych podczas uroczystego apelu w dniu 12 listopada 2014 r. 

21.11.2014
Narodowe Święto Niepodległości
     Dnia 12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Uroczystość przygotowała młodzież z I i II klasy gimnazjum, a także uczniowie z klasy V pod kierunkiem pani Hanny Owoc-Kulczyńskiej. Piękną scenografię przygotowały panie : Karolina Jasińska–Kubiak oraz Katarzyna Doga. Utwory wykonywał chór szkolny pod opieką pani Mirosławy Karalus-Czerniak.  
13.11.2014
Jesienny plener fotograficzny
     Pracując z różnymi przysłonami oraz stosując odpowiednie preselekcje czasu i głębie ostrości staraliśmy się uchwycić barwy jesieni. 
10.11.2014
Wizyta pani stomatolog
     W piątek 7 listopada dzieci z grupy "0"A odwiedziła pani stomatolog. Przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat, jak należy dbać o swoje zęby i co należy jeść, aby zęby były zdrowe.
10.11.2014
Typy sensoryczne - czyli sposób odbierania świata
     05 listopada podczas zebrania rodziców uczniów klasy I a z wychowawcą odbyła się prelekcja z elementami warsztatów pt. ”Typy sensoryczne - czyli sposób odbierania świata”.

10.11.2014
Turniej Piłki Nożnej
      W Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn dla Szkół Podstawowych rozgrywanmy w Gułtowach w dniu 30 października 2014r. nasi uczniowie zajęli drugie miejsce.
05.11.2014
Zaduszki 2014
     Listopad to miesiąc smutku i radości, klęski i chwały, miesiąc wspomnień i pamięci. Pamięci o ludziach, którzy odeszli, których z nami już nie ma. 
04.11.2014
Mobilne laboratorium cz. II
     W piątek ponownie gościliśmy mobilne laboratorium, tym razem w starszych klasach szkoły podstawowej i w gimnazjum. Uczniowie, uczestnicząc w doświadczeniach mieli okazję... 
02.11.2014
Mobilne laboratorium
     30 października uczniowie klas I-III brali udział w warsztatach mobilnego laboratorium.
02.11.2014
Wymarzony ogród
     Gimnazjaliści z klasy II i III tym razem zmagali się z projektowaniem ogrodów. 
24.10.2014
The world of animals
     24 października uczniowie klasy VI zgłębiali na języku angielskim świat przyrody. Wstępem do zajęć było obejrzenie filmu BBC o najszybszych zwierzętach świata (The fastest animals in the world), którego głównym bohaterem bynajmniej nie był gepard, ale
02.11.2014
Zajęcia warsztatowe PPP
     W poniedziałek, 20 października w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej panią Teresę Adamską-Handl. Uczestniczyły w niej uczennice klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Ze względu na temat „Relaksacja, metody rozładowywania napięć oraz radzenia sobie ze stresem” wszyscy spodziewali się sesji ćwiczeń rozciągających i jogi.
27.10.2014
75 rocznica zamordowania mieszkańców Kostrzyna i okolic
     20 października br. uczniowie naszej szkoły wraz opiekunem nauczycielem historii po raz kolejny uczcili pamięć zamordowanych i poległych podczas II wojny światowej mieszkańców Kostrzyna i okolic. Wzięliśmy udział w marszu ulicami miasta, zapaliliśmy znicze, złożyliśmy  wiązankę pod pomnikiem ofiar.

To była ważna lekcja historii dla naszych wychowanków .

27.10.2014
Pasowanie pierwszoklasistów
     Dnia 14 października swoje święto obchodzili uczniowie klas: 1a i 1b.
27.10.2014
Dzień Edukacji Narodowej
     W dniu 14 października odbył się uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w święcie wszystkich pracowników szkoły.                     
23.10.2014
Eko Moda
     W ramach zajęć artystycznych uczniowie klasy II i III gimnazjum wykazali się pomysłowością i kreatywnością, projektując stroje z nietypowych materiałów.
21.10.2014
Dzień Poczty Polskiej
     W piątek 17.10.2014 obchodziliśmy w naszej grupie dzień Poczty Polskiej. Z tej to okazji gościliśmy na naszych zajęciach Mamę Nadii, która pracuje w Urzędzie Pocztowym. 
21.10.2014
Wycieczka do Kórnika
     16 października 2014 roku  dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy 2 udali się na wycieczkę do Kórnika. 
20.10.2014
Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów
     „Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić” – takie motto przyświecało tegorocznej uroczystości. 
20.10.2014
XIV Dzień Papieski
     Temat świętości jest fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli Ojca Świętego Jana Pawła II. 
20.10.2014
Pierwszy plener fotograficzny
     Pierwsza październikowa sobota powitała nas romantyczną mgiełką i pięknym słońcem. Taką pogodę wykorzystali uczestnicy Kółka Fotograficznego.
20.10.2014
Metoda Pytań i Doświadczeń
     Klasa I a rozpoczęła cykl zajęć realizowanych Metodą Pytań i Doświadczeń, która łączy w sobie cechy kilku  form aktywnego uczenia, rozbudza ciekawość  oraz myślenie naukowe i działanie projektowe. Niezwykle istotne jest w niej zaciekawianie światem i człowiekiem. 
20.10.2014
Mały Medyk
     9 października rozpoczął się projekt pt.: „Mały Medyk”, który jest kierowany dla uczniów klas I i „0” oraz odbywać będzie się zawsze w drugi czwartek miesiąca. 
09.10.2014
Wesoła twórczość przy muzyce
     Muzyka i ruch łączą się w sposób naturalny. Muzyka wspomaga ruch, dynamizuje go, steruje i harmonizuje. Łączy go w pewną całość, co daje radość.
07.10.2014
Wizyta w kwiaciarni
     Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Kojarzy nam się przede wszystkim z liśćmi opadającymi z drzew. Jednak jesienne kwiaty niczym nie ustępują tym letnim czy wiosennym. 
09.10.2014
Uroczystości patriotyczne w Janowie
     W niedzielę 14 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Panią Karoliną Jasińską – Kubiak uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych w Janowie. Uroczystość rozpoczęła się wciągnięciem flagi na maszt, odegraniem hymnu państwowego i złożeniem kwiatów w Kamiennym Kręgu Pamięci.
29.09.2014
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
     W piątek 19.09 uczniowie klasy I przygotowali niespodziankę dla przedszkolaków z okazji ich święta. Prezentem dla maluchów był występ w postaci piosenki oraz życzenia i sładki poczestunek. 
24.09.2014
Wycieczka do Jezierc
     17 września 2014r. dzieci z obu grup Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Jezierc. Celem wyjazdu było przejście ścieżką przyrodniczo-leśną w towarzystwie leśnika. 
24.09.2014
Spotkanie z policjantem

     Od początku roku szkolnego dzieci w naszej szkole poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły jak i poza nią: podczas spacerów, wycieczek - ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. Dlatego uczniowie zerówek i klas pierwszych miały okazję spotkać się z Policjantem. 

15.09.2014
Narodowe czytanie Sienkiewicza
     Czyniąc zadość prośbom Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o włączenie się  w akcję Narodowego Czytania, 5 września w naszej szkole zorganizowaliśmy publiczną prezentację fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.
15.09.2014
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
     1 września 2014 roku Pani Dyrektor rozpoczęła nowy rok szkolny życząc wszystkim sukcesów, radości i satysfakcji z pracy na najbliższe 10 miesięcy. W uroczystości uczestniczyła również Pani Sekretarz Urzędu Miejskiego w Kostrzynie Barbara Jaskuła, 
07.10.2013
Mali przyjaciele przyrody
     W miesiącu wrześniu w oddziałach przedszkolnych rozpoczęliśmy projekt edukacyjny pod hasłem „Mali przyjaciele przyrody”. 
09.10.2013
Janowo

     W dniu 15 września 2013 roku na polanie leśnej we wsi Janowo gdzie znajdują się dwa pomniki upamiętniające wydarzenia z czasów II wojny światowej: kapliczka z figurą Chrystusa Frasobliwego oraz Krąg Pamięci Ruchu Oporu i Walki Wielkopolski lat 1939-45 odbyły się uroczystości patriotyczne oddające pamięć i hołd bohaterom tamtych wydarzeń.

15.10.2013
Straduń

Straduń 2012 – 2013

Manewry Strażaków i młodzieży PCK

     W dniach 1-2 grudnia 2012r. i 21-22 września 2013r. w Straduniu zorganizowano spotkanie druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Kostrzyna oraz młodzieży gminy Kostrzyn należącej do Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z opiekunami. Spotkanie to miało na celu nawiązanie współpracy między OSP a Szkolnymi Kołami PCK oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

15.10.2013
Warsztaty rzeźbiarskie

     25 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0” A brały udział w warsztatach w pracowni pani Ewy Wanat  w Swarzędzu.

15.10.2013
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     W dniu 27 września odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.

15.10.2013
Dzień Dresu

     30 września uczniowie szkoły i grono pedagogiczne obchodzili wprowadzony w tym roku szkolnym dzień dresu. Nasze hasło brzmiało: "Ja noszę dres! Dres spoko jest!"

09.10.2013
Wycieczka do ZOO
     Dnia 8 października dzieci z obu zerówek uczestniczyły w wycieczce do starego ZOO.
16.11.2013
Pasowanie

     Dnia 14 października w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste Pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. 

17.11.2013
Dzień Nauczyciela
     W dniu 14 października uczniowie gimnazjum zaprezentowali kilka scen z życia szkoły przedstwionych w krzywym zwierciadle.
17.11.2013
Zawody sportowe

     W turnieju o Mistrzostwo Gminy Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej rozgrywanego w Gułtowach w dn. 8.10.2013r., uczniowie naszej szkoły zajęli 5 miejsce. Turniej wygrał zespół z S.P. Kostrzyn. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI.

18.11.2013
Dzień Papieski
     Jak co roku w październiku obchodziliśmy Dzień Papieski.
19.11.2013
Wizyta Biskupa
     W ramach wizytacji parafii naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak wraz z Księdzem Proboszczem Mieczysławem Kaźmierczakiem. 
17.11.2013
Święto dyni

     Dynia znana jest już ludziom od ponad 7 tysięcy lat. Rodzina dyniowatych na świecie obejmuje około 120 rodzajów i około 800 gatunków. Różnią się one kolorem, kształtem i wielkością.

16.11.2013
Co słychać w lesie?
     Dnia 30 października uczniowie klasy II SP pod kierunkiem pani Hanny Pokorskiej przygotowali widowisko pt. Co słychać w lesie?
20.11.2013
Zaduszki

    "Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości. Jim Morrison

     Pod takim hasłem  przebiegały tegoroczne Zaduszki.  Uczniowie gimnazjum poprzez swój liryczny program starali się zatrzymać nas w pogoni i zabieganiu życia. 

17.11.2013
11 listopada

     Jak co roku reprezentacja braci uczniowskiej z Zespołu Szkół w Siekierkach Wielkich wraz z opiekunem brała udział w obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości.  

19.11.2013
Święto Niepodległości
     Szum drzew: dębu, brzozy, topoli, sosny oraz marszowe dźwięki I BrygadyPiechoty i Pierwszej kadrowej wplecione w Chopinowską Etiudę c-moll Rewolucyjną wypełniły mury naszej szkoły podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 
17.11.2013
Zajęcia z ceramiki

     W dniach 13 i 14 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach z ceramiki.

19.11.2013
Rozweselamy jesień
     15 listopada korytarze i sale szkolne wypełnił korowód różnobarwnych postaci ze świata baśni, filmu oraz zwierząt, zarówno tych dzikich, jak i tych bardziej udomowionych.
10.12.2013
Maraton filmowy

     W piątek 15 listopada 2013 roku, z inicjatywy p. Dyrektor oraz uczniów, w naszej szkole odbyła się projekcja filmów z udziałem gimnazjalistów. Uczestniczyliśmy w niej od godziny 19 do 24. 

29.11.2013
7 szczytów

     18 listopada nasza szkoła gościła wyjątkową osobę. Bartłomiej Wróblewski, polski himalaista, zdobywca Korony Ziemi - najwyższych szczytów siedmiu kontynentów, zgodził się opowiedzieć i przedstawić nam swoją historię.

24.11.2013
Dzień Życzliwości

     21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości, uczniowie przesyłali sobie życzenia za pośrednictwem „Życzliwej Poczty”. 

07.01.2014
Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie
     19 listopada klasy gimnazjalne uczestniczyły w wycieczce do kopalni soli w Kłodawie.  
26.11.2013
Światowy Dzień Misia
     Dzień Misia już za nami. W oddziałach przedszkolnych dzieci przyniosły swoje ulubione misie, a także miały możliwość opowiedzenia o nich. 
28.11.2013
Wizyta krawcowej

     Dnia 27 listopada oddział przedszkolny odwiedziła Pani krawcowa, która pokazała dzieciom etapy powstawania sukienki.

19.12.2013
Mikołajkowa Promocja Zdrowia
     Dnia 10 grudnia 2013 w szkole odbyła się Mikołajkowa Promocja Zdrowia. 
06.01.2014
Jasełka
     14 grudnia Pani Dyrektor, pracownicy szkoły i uczniowie zaprosili społeczność lokalną na przedświąteczne spotkanie artystyczne. 
06.01.2014
Kiermasz świąteczny
     Od pięciu lat tradycją naszej szkoły jest organizowany w okresie przedświątecznym kiermasz. 
06.01.2014
Spotkania wigilijne
     W przeddzień zimowej przerwy świątecznej cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu, na którym Pani Dyrektor złożyła zebranym życzenia oraz wręczyła nagrody uczniom-laureatom przedświątecznych konkursów. 
21.01.2014
Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej

     W Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w Minipiłce Siatkowej rozgrywanych w Czerlejnie w dniu 10.12.2013r. obie drużyny – dziewcząt i chłopców zajęły drugie miejsce. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6.

22.01.2014
Balik
     Karnawał to czas, kiedy bawią się dorośli i dzieci. W związku z tym, jak co roku, w naszej szkole odbył się oczekiwany przez uczniów 0 – III Szkoły Podstawowej „Bal Przebierańców”.
30.01.2014
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
     27 stycznia 2014 roku upłynął termin składania prac konkursowych „Las w scenerii zimowej”. 
01.02.2014
IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     23 stycznia odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku to naszej szkole przypadł zaszczyt pełnienia funkcji gospodarza, dlatego gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół w Paczkowie. 

10.02.2014
Dyskoteka karnawałowa
     Laserowe szaleństwo, „nieskończona” ilość kolorowych promieni i drgające membrany głośników stworzyły nietuzinkową atmosferę na naszej szkolnej błyskotece karnawałowej. 
13.02.2014
Wyjazd do kina

     Podczas ferii uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do kina. Mieli możliwość wyboru jednego z dwóch filmów „Skubani” lub „Lego”, a przed projekcją uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Straż Miejską i Kinepolis „Dziecko bezpieczne na drodze”. 

03.03.2014
Project runway
     W ramach zajęć artystycznych uczniowie klasy III G mieli okazję wykazać się kreatywnością, wyczuciem stylu, smaku oraz barw projektując stroje dla swoich kolegów i koleżanek. 
03.03.2014
Spotkanie międzypokoleniowe
     W piątek 28 lutego odbyło się spotkanie międzypokoleniowe, na którym uczniowie Zespołu Szkół wystąpili dla swoich Babć i Dziadków. 
06.03.2014
Spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich
     W czwartek 27 lutego 2014 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie pań z Koła Gospodyń Wiejskich z uczniami klas I, II i III gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego „Czy znasz Siekierki Wielkie”.
13.03.2014
Deutsch Wagen Tour
     To były wyjątkowy podkoziołek  04.03.2014 ( Veilchendienstag). Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wesołych, kolorowych i pełnych ruchu warsztatach języka niemieckiego. 
24.03.2014
Pierwszy Dzień Wiosny

     Dzień Wiosny w Naszej szkole obchodzony był na kilka sposobów:

  • Zerówka brała udział w spartakiadzie. Jak w każdej zabawie wygranymi byli wszyscy uczestnicy, którzy otrzymali słodkie upominki .
05.04.2014
Zostań Gwiazdą
     W dniu 24 marca 2014 roku po raz kolejny, w murach naszej szkoły echem zabrzmiały piękne utwory muzyczne w ramach corocznego szkolnego finału konkursu  „Zostań gwiazdą”. Głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy był Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury w Kostrzynie Wlkp. przy udziale wszystkich szkół naszej gminy... 
04.04.2014
Jak podróżujemy
     Dnia 31 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie ze starszych klas pojechali na wycieczkę pt. ”Jak podróżujemy”, podczas której dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat podróżowania samolotem, tramwajem oraz pociągiem.
04.04.2014
Sprawdzian Szóstoklasisty
     1 kwietnia uczniowie klasy VI przystapili do Sprawdzianu i bynajmniej nie był to prima-aprilisowy żart.
13.04.2014
Finał projektu "Mali przyjaciele przyrody"
     Oddziały przedszkolne zakończyły projekt edukacyjny pt „Mali przyjaciele przyrody”, podczas którego dzieci uczyły się w jaki sposób segregować śmieci, dbać o wodę i  środowisko, w którym żyjemy. 
16.04.2014
Konkurs na palmę wielkanocną

     Od wielu lat tradycją szkoły jest konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Konkurs ma na celu popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i świętami. 

29.04.2014
Dzień Motyla
     21 marca to Dzień Motyla, który powstał z inicjatywy młodzieży z „Motylego Wolontariatu” skupionego przy Hospicjum Palium. 
18.04.2014
Halowy Turniej Piłki Nożnej klas I-III w Iwnie
     W dniach 24-26 marca 2014r. trwały zmagania sportowe uczniów klas I-III z terenu naszej gminy. Zawody odbywały się w Iwnie.
13.04.2014
Sprzedaż motyli
     W dniu 09 kwietnia 2014 roku w holu naszej szkoły, uczniowie w ramach „Motylego wolontariatu” zachęcali do zakupu symbolu a zarazem efektu swojej, a przede wszystkim pracy zaprzyjaźnionych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich – pięknych motyli… 
23.04.2014
I Szkolny Turniej Piłki Nożnej

     9 kwietnia odbył się I Szkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Siekierkach Wielkich. Do zmagań piłkarskich przystąpili uczniowie klas I – III.

 

18.04.2014
Sprawdzian kompetencji
     10 kwietnia był ważnym dniem dla naszych kolegów z klasy III SP. Przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. 
02.05.2014
Spotkania z Kołem Gospodyń Wiejskich
    W czwartki: 20 marca oraz 10 kwietnia 2014 odbyły się kolejne spotkania gimnazjalistów z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich (p. Bożeną Gruszką i p. Heleną Dolatą). 
14.04.2014
Nie wystarczy żyć, żeby istnieć w sercach innych

     O tym, że na pomocną dłoń uczniów naszej szkoły z całą pewnością można liczyć, przekonało się już wielu. Ale o tym, że są to ludzie niebywale wrażliwi, a przede wszystkim niosący bezinteresowną pomoc potrzebującym, nie każdy chyba jeszcze wie…

17.04.2014
Wizyta zajączka
     Zając wielkanocny według tradycji chodzi z koszykiem i zostawia prezenty. 
23.04.2014
Wycieczka do gospodarstwa
     Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.      Konfucjusz

Zgodnie z powyższym powiedzeniem, aby przeprowadzone zajęcia zostały zapamiętane wyruszyliśmy na wycieczkę  do gospodarstwa.

26.04.2014
Egzamin gimnazjalny
     W dniach 23-25 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum zmierzyli się z arkuszami egzaminacyjnymi zamykając tym samym kwietniowy maraton sprawdzania wiedzy i umiejętności.  
28.04.2014
Budleja - bożyszcze motyli
     Budleja Davida (Buddleja Davidii), zwany potocznie motylim krzewem, poprzez kolorowe i pachnące kwiaty wabi do siebie wiele gatunków motyli. 
30.04.2014
Pierwszy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
     Uczniowie z klasy V i VI wykazali się szeroką wiedzą podczas pierwszej edycji konkursu dotyczącego zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. 
04.05.2014
SANTO SUBITO
     27 kwietnia cały świat uczestniczył w kanonizacji Jana Pawła II. Po dziewięciu latach modlitw i oczekiwań, papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II świętym.
04.05.2014
Słodkie chwile przyjemności...
     Zdobiliśmy już własnoręcznie bombki, uczestniczyliśmy w wielu wycieczkach, które zawsze czegoś nas nauczyły. Teraz przyszedł czas na naukę połączoną ze słodką chwilą przyjemności dla naszego podniebienia. 
12.05.2014
Pieczenie chleba
     Jak się robi chleb?
Odpowiedź na to pytanie zdobyły dzieci z oddziałów przedszkolnych poznając proces powstawania mąki, a następnie chleba podczas zajęć. 
18.05.2014
5-10 maja Warsztaty Językowe w Londynie
     Wczesnym poniedziałkowym popołudniem pożegnawszy rodziców i młodsze rodzeństwo wyruszyliśmy pod przewodnictwem pani Zofii, będącej nieocenioną skarbnicą wiedzy o historii i kulturze Wielkiej Brytanii oraz biegłą znawczynią fauny i flory, w daleką drogę na Wyspy. 
19.05.2014
Gminny Gimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego
     15 maja odbył się gminny finał Gimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego pod patronatem Burmistrza Gminy Kostrzyn. Laureatami konkursu zostali Marcin z ZS w Iwnie - I miejsce, Dominika i Anita z Gimnazjum w Kostrzynie odpowiednio II i III miejsce. Nagrody w imieniu Urzędu wręczyła pani Joanna Duszyńska. 
19.05.2014
Maj miesiącem książki
     Maj jest miesiącem książki, dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły bibliotekę, gdzie dowiedziały się, jak powstają książki oraz jak należy z nich korzytsać, żeby długo służyły.
19.05.2014
Warsztaty "Pierwsza Pomoc - z porywu serca"
     Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie w domu, szkole, na podwórku, w pracy czy na ulicy. Jednak, aby tak było, jak najwięcej ludzi musi umieć właściwie reagować w sytuacji zagrożenia. 
28.05.2014
Wycieczka do Biskupina
     20 maja o godzinie 8.00 dzieci z klas 0-III pojechały na wycieczkę do Rogowa, Wenecji i Biskupina. Po godzinnej podróży przenieśliśmy się w świat dinozaurów. Dzieci miały możliwość oglądania z bliska eksponatów oraz wykonania pamiątkowych zdjęć z „ulubionym ”dinozaurem. 
02.06.2014
Wycieczka do Młodzikowa
     W dniach 19-22 maja klasa 3 gim. wraz z paniami Karoliną Jasińską-Kubiak i Magdaleną Kostowiecką odbyła wspaniałą wycieczkę do Młodzikowa – do jednej z największych w Polsce Stadniny Koni Fiord. Korzystając z dopisującej nam pogody miło spędziliśmy czas w towarzystwie różnorodnych zwierząt i w wiejskim klimacie.
02.06.2014
Spotkanie z rajdowcem
     Podczas jednego z upalnych majowych dni gościliśmy w szkole uczestnika Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest nim jeden z rodziców, który chętnie opowiadał dzieciom o swoim hobby.
02.06.2014
Dzień Dziecka
     W dniu 27 maja obchodziliśmy w Zespole Szkół w Siekierkach Wielkich najważniejsze dla wielu święto - Dzień Dziecka. 
02.06.2014
Eko-królewna
     Z okazji Dnia Dziecka rodzice z grupy przedszkolnej przygotowali dla dzieci przedstawienie teatralne pt.”Eko-królewna”.
05.06.2014
Wycieczka do Trójmiasta
     W dniach 29-30 maja, uczniowie klasy II i III SP, byli na wycieczce w Trójmieście.
17.07.2014
Wycieczka do Funki
     W dniach od 3 do 5 czerwca 2014 roku uczniowie klas: piątej i szóstej szkoły podstawowej oraz pierwszej gimnazjum byli uczestnikami wycieczki do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. 
25.06.2014
Zmagania sportowe w piłce nożnej
     12 czerwca na boisku Orlik w Kostrzynie trwały zmagania sportowe w piłce nożnej. W Turnieju o Puchar Burmistrza w kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej nasze reprezentantki zajęły pierwsze miejsce , natomiast chłopcy wywalczyli drugie. Dziewczyny z Gimnazjum uplasowały się poza podium na czwartej lokacie.

14 czerwca w II Turnieju Stowarzyszenia Walka Kostrzyn reprezentacja chłopców z klas IV-VI zajęła czwarte miejsce. 

10.07.2014
Piknik samorządowy
     10 czerwca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowane zostało drugie śniadanie w formie  pikniku na trawie, które jednakże zostało przeniesione na równie zieloną nawierzchnię sali gimnastycznej ze względu na nagłe i niespodziewane załamanie pogody. 
10.07.2014
Projekt gimnazjalny
     Stare miasto tak blisko Ciebie - dlaczego tak wielu ludzi nic o nim nie wie?”

Dnia 12 czerwca b.r.dobrnęliśmy do finału. Po miesiącach zmagań z projektem edukacyjnym w końcu nadeszła pora jego zaprezentowania. Tematem naszej pracy było miasto Poznań, a dokładniej jego dzielnica- Stare Miasto, dlatego zatytułowaliśmy go „Stare miasto tak blisko Ciebie - dlaczego tak wielu ludzi nic o nim nie wie?” 

10.07.2014
Prezentacja projektu edukacyjnego "Czy znasz Siekierki Wielkie?"
     25 czerwca odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Czy znasz Siekierki Wielkie?”. Trwał on od października 2013 roku do maja 2014. W projekcie brali udział uczniowie klas I i II gimnazjum, natomiast jego opiekunami były: pp. K. Cieślak, K. Jasińska – Kubiak oraz I. Kubiak. Projekt miał na celu rozwijać wiedzę uczniów na temat ich miejsca zamieszkania, pokazać dziedzictwo kulturowe naszej miejscowości oraz podtrzymywać tradycje w niej panujące.
11.07.2014
Pasowanie na czytelnika
     Dnia 25 czerwca 2014r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza naszych uroczystości. Jego głównym celem jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
30.06.2014
Wycieczka do Młodzikowa
     26 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły stadninę koni Fiord w Młodzikowie.
 
14.08.2014
Wycieczka do Torunia
     W piękny słoneczny czerwcowy poniedziałek uczniowie klasy czwartej wybrali się na wycieczkę autokarową do Torunia. 
10.07.2014
Pożegnanie absolwentów
     W ostatni czwartek roku szkolnego ostatni raz zabrzmiał dzwonek dla uczniów klasy III gimnazjum. Mottem pożegnania był cytat z Andrzeja Sapkowskiego „Coś się kończy, coś się zaczyna”. 
10.07.2014
Zakończenie roku szkolnego
     Ze względu na liczną społeczność szkolną oraz przelotne kaprysy pogody zakończenie roku szkolnego odbyło się na sali gimnastycznej, na której honorowe miejsca zajęli absolwenci Szkoły Podstawowej, którzy, jak powiedziała pani Dyrektor, szczęśliwie dobili do portu osiągając bardzo dobre wyniki nauczania zarówno w szkole, jak i na sprawdzianie zewnętrznym.  
05.02.2013
XVIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie
20 września uczniowie klasy IV, V i VI wybrali się do Biskupina.
06.01.2013
Pasowanie pierwszaków
W dniu 11 października nasi najmłodsi koledzy z klasy pierwszej zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. 
06.01.2013
Dzień Nauczyciela

W październiku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej upamiętniający rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773r.

31.10.2012
Wycieczka do restauracji Pizza Express w Poznaniu
W październiku grupa 5- i 6-latków wybrała się na wycieczkę do restauracji Pizza Express w Poznaniu.
05.02.2013
Święto Niepodległości
13 listopada świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. 
05.02.2013
Lekcja muzealna w Muzeum Archeologicznym
W listopadzie uczniowie klasy piątej uczestniczyli w lekcji  muzealnej dotyczącej starożytnego Egiptu. 
10.01.2013
Mikołajkowa Promocja Zdrowia
        Dnia 6 grudnia 2012 r. odbyła się tradycyjnie Mikołajkowa Promocja Zdrowia promująca zdrowy styl życia, dbanie o higienę osobistą oraz racjonalne odżywianie. 
08.01.2013
Kiermasz Świąteczny
Kiedy zbliża się grudzień, narasta atmosfera wyczekiwania chyba najpiękniejszych świąt w roku – Bożego Narodzenia.
06.01.2013
Jasełka
Jak co roku, w atmosferze zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół w Siekierkach wystawili Jasełka. 
31.01.2013
Uroczystości i wydarzenia w oddziale przedszkolnym
W piątek 30 listopada dzieci z grupy 0a przeniosły się w świat wróżb i magii
04.12.2009
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy
4 grudnia 2009 roku uczniowie klasy I SP gościli na zajęciach studentów z Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej w Poznaniu. Studenci najpierw zapoznali dzieci ze sposobem, w jaki w razie potrzeby należy wezwać pomoc, a następnie pokazali jak opatrywać rany, czy usztywnić rękę w przypadku złamania.
kreacja i programowanie
PCKompleks ITArts
strona glowna